پاورپوینت کشت بدون شخم رشته کشاورزی و زراعت 27 صفحه

به صفحه دریافت پاورپوینت کشت بدون شخم خوش آمدید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات پاورپوینت کشت بدون شخم را مطالعه نمایید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

کشت بدون شخم خاکورزی لوازم مناسب برای شخم زنی خاک شخم کم یا بدون شخم در کشاورزی ارگانیک

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 27

حجم فایل: 277 کیلو بایت

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

تاریخچه ای کوتاه از خاکورزی

کشت اولیه بدون خاکورزی

توسعه و پیشرفت در اروپا

روشهای شخم كم یا بدون شخم در كشاورزی ارگانیك

لوازم مناسب برای شخم زنی خاك

منابع

چکیده

عدم خاكورزی و خاكورزی كاهش یافته از زمانهای قدیم بوسیله افراد بومی استفاده می شده است، زیرا بشر نیروی بازوی كافی برای كشت در هر ناحیه زمین زراعی را به كمك دست نداشت. برای مثال مصریان قدیم و اینكاها در آندوی آمریكای جنوبی از تكه چوبی برای سوراخ كردن زمین و قرار دادن دانه با دست درون خاك شخم نشده، استفاده می كردند. در كشاورزی پیشرفته و مكانیزه، كشت بدون خاكورزی از مدتها پیش امتحان شده است. ولی تا زمان ظهور علف كشهای جدید، این شیوه مورد استفاده عملی قرار نگرفته بود.

بر اساس نوشته فیلیپس و فیلیپس (1984 )، در اواخر دهه چهل، همزمان با معرفی تنظیم كننده های رشد گیاه، در طول جنگ جهانی دوم، روش خاكورزی كاهش یافته، مورد توجه قرار گرفت. كلینگمن دركارولینای شمالی در اواخر سال 1940، انجام عملیات كشاورزی بدون خاكورزی را گزارش داد.

در سال 1951، ك.س.بارونز و ج.اچ.دیویدسون و سی.دی.فیتزگراد ، از شركت شیمیایی Dow، كاربرد موفق روشهای بدون خاكورزی را گزارش دادند. در دهه 1960، ام.ای.اسپراگو در نیوجرسی، گزارش داد كه برای احیای مراتع از مواد شیمیایی به جای خاكورزی استفاده كرده اند. ال.ای.پورتر از نیوزلند در اوایل دهه 1960، در مورد توت فرنگی بدون خاكورزی گزارش داد و به دنبال آن، ای.ای.ام هود و آر.اس.ال جیتر در تپه های جیلات انگلستان در مورد كشت غلات دانه ریز بدون خاكورزی گزارش دادند.با اختراع علف كش پاراكوات در سال 1955 و توسعه تجاری آن در سال 1961، شركت شیمیایی امپریال (ICI ) و دیگران به پژوهشهای زیادی در مورد كشت بدون خاكورزی در انگلستان و ایالات متحده و دیگر جاها اقدام كردند. در سال 1961 و1962 مزارع نمایشی در چندین مزرعه ایجاد شد. این مزارع نمایشی، هری و لارس یانگ را از هرندون در ایالت كنتاكی بر آن داشت تا فناوری جدید را در مزارع خود امتحان كنند و اولین مزرعه مكانیزه در دنیا كه از تولید محصول با روش بدون خاكورزی مدرن استفاده می كنند را به نام خود ثبت كنند.

مطلب دیگر:  تحقیق کشاورزی با عنوان آبیاری رشته کشاورزی و زراعت 22 صفحه

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت کشت بدون شخم ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت کشت بدون شخم – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
کشت بدون شخم ;خاکورزی;لوازم مناسب برای شخم زنی;خاک شخم کم یا بدون شخم در کشاورزی ارگانیک

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *