خط مشی در سطح ملی رشته اقتصاد 19 صفحه

به صفحه دریافت خط مشی در سطح ملی خوش آمدید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات خط مشی در سطح ملی را مطالعه نمایید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

در بین اصول خط مشیء جنگل ارائه شذده توسط كنفرانس FAO در 1951 موارد زیر مطرح شده است هر كشور باید بیشترین تعداد مردم‌اش را تغذیه كند از حداكثر منافع موجود حاصل از ارزشهای حفاظتی، تولیدی، و جانبی جنگلهایش استفاده نماید این امر ایجاب می‌كند كع محافظت باید در برابر اسیب یا خرابی توسط انسان صورت بگیرد یا در مواردی از قبیل آتش، حشرات، و بیماریهای درخت

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 19

حجم فایل: 13 کیلو بایت

در بین اصول خط مشیء جنگل ارائه شذده توسط كنفرانس FAO در 1951 موارد زیر مطرح شده است. هر كشور باید بیشترین تعداد مردم‌اش را تغذیه كند از حداكثر منافع موجود حاصل از ارزشهای حفاظتی، تولیدی، و جانبی جنگلهایش استفاده نماید. این امر ایجاب می‌كند كع محافظت باید در برابر اسیب یا خرابی توسط انسان صورت بگیرد یا در مواردی از قبیل آتش، حشرات، و بیماریهای درخت اینكار انجام شود. بنابراین در یك خط مشیء جنگل حالت معینی از تمایل به سمت حفاظت حوزة جنگل از آتش باید مورد توجه باشد و این امر به نوبة خودش باید در یك قانون در یك كشور مطرح گردد. چنین قانونگذاری كه مقداری از آن مؤثر است و مقداری از آن غیرفعال می‌باشد در تعدادی از كشورها مطرح است. در جای كه قانونگذاری غیرفعال است، این امر معمولاَ برای این حقیقت ردیابی می‌شود كه در واقع خط مشیء جنگل در ارتباط با محافظت در مقابل آتش، بطور صحیح تفسیر نمی‌شود.لذا باید تأكید شود كه اولین كار در برخورد با یك مسئله آتش عبارت‌اند از فرمولبندی خط مشیء در سطح ملی است و تجربه نشان داده است كه یك بیان معین از خط مشیء برای راهنمایی صحیح و همكاری اقدامات بعدی، مطلوب است. در آغاز، ممكن است كه فقدان خط مشیء بیان شده احساس نشود زیرا افراد خوشبین كه مسؤل ورود كنترل هستند دارای اهداف تعیین شده و واضحی می‌باشند. اما وقتی كه یك سازمان كنترل آتش توسعه می‌یابد و مسؤلیت‌های وسیعی تخصیص داده می‌شود، ابهام پرهیزمی‌گردد اگر یك خط مشی‌ء معین مطرح گردد.یك بیان خط مشیء در این سطح باید وسعت پیدا كند و باید طوری تصور شود كه فوراَ برای اصلاح در پرتویی شرایط متغیر و تجربه، قابل سازگاری باشد.

مطلب دیگر:  مقاله بررسی تجارت و مدیریت آن رشته اقتصاد 25 صفحه

تأثیر آتش برروی ارزشهای جنگل

خط مشیء باید بطور طبیعی براساس اطلاعات حقیقی یافت شود. اطلاعات حقیقی مفصل بآسانی در كشوری كه مایل به اقدام برای اولین بار برروی یك برنامة كنترل آتش منظم می‌باشد فراهم است و بنابراین سیاست گزاران باید تفسیر كنند كه از چه چیزی موجود است و از تجربه جاهای دیگر استفاده كنند. راهنمای اصلی در فرمولاسیون خط مشیء باید مقصود اصلی مدییت جنگل باشد. آنگاه، در پرتوی تاریخ آتش‌سوزی كلی كشور چهار معیار عمومی وجود دارند كه می‌توانند در تعیین آنچه كه خط مشیء باید باشد بكاربرده شوند.

1)چه مقدار آسیب آتشی به ارزش محافظتی جنگل وارد می‌گردد.

2) چه مقدار اسیب توسط آتش به ارزشهای

3)با چه درجه‌ای از مشكلات جنگلها می‌توانند پس ازآتش‌سوزی دوباره بازسازی شوند؟

4)آیا حفاظت بعدی در مشكل پس از آتش‌سوزی جنگها افزایش می‌یابد؟

پاسخ به این پرسشها ساده نیست و یك ارزیابی اختیاری ممكن است تمام آن چیزی باشد كه امكان دارد مثلاَ برآورد آسیب را برای مقادیر چوب برآورد نماید. ولی در بسیاری از كشورها چوب بالقوه مفید هنوز دارای ارزش تثبیت شده خودش از طریق فروش نمی‌باشد و ممكن است چنین سال قبل این امر رخ داده باشد. ارزش نسبی گونه‌های غلات معلوم نمی‌باشد.و مقدار هر گونه در یك مرحله می‌تواند رخ دهد فقط می‌تواند برآورد تقریبی شود. ارزش رشد گونه‌های جوان مورد توجه می‌باشد و توجه زیادی به آسیب به خاك و منابع آب شده است و مشكل ممكن است غیر قابل حل بنظر برسد. در یك سری از بررسیهای انجام شده در آمریكا تأثیرات مخرب آتش در مقوله‌های زیر در نظر گرفته شدند:

(a ) مقادیر چوب – رشد گیاهان و بازاریابی شامل تولید مجدد گیاه، تأثیر برروی تركیب گونه، آسیب حشره و بیماری و موارد مستقیماَ ناشی از آتش‌سوزی را از بین رفتن محل برای رشد گیاه.

(b ) ارزشهای آب- طغیان – فرسایش و رسوب‌دهی و آسیبهای مرتبط با آتش و كاهش ذخایر آب روزمین و جریانهای اصلی.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” خط مشی در سطح ملی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – خط مشی در سطح ملی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
خط مشی در سطح ملی;خط مشی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *